Horní index

"Pikola" a "Bojovali jsme za lidskost"


Naše knížky vznikly pro pomoc lidem.  Sepsali jsme naše zážitky, vize a sny s cílem podpořit jejich prodejem práci organizace VOWA. Pokud Vás zajímá Kurdistán, Blízký východ, lidské příběhy, nebo realita turecké věznice, bude některá z knížek krásným dárkem nejen k Vánocům. Koupí knížky také podporujete naše projekty. 

Miroslav Všelicha - Pikola

Miroslav Farkas byl spolu s Markétou Všelichovou v roce 2016 uvězněn v Turecku. Ve válce v Sýrii se totiž zapojil do bojů kurdských jednotek YPG proti Islámskému státu, Turecko však řadí YPG mezi teroristické organizace. Přes tři roky strávil na samotce. Své básně a kresby z tureckého vězení po propuštění doplnil komentářem v rozhovoru s Janou Bednářovou.

Knížku možno zakoupit zde: 

https://www.kosmas.cz/knihy/506287/pikola.-basne-a-kresby-z-tureckeho-vezeni/

Markéta Všelichová - Bojovali jsme za lidskost

Markéta Všelichová strávila v tureckém vězení tři a půl roku. Ve svých vzpomínkách živě popisuje vše, co jejímu zatčení předcházelo: humanitární činnost, výpravy na Blízký Východ i pomoc Kurdům. Stejně autenticky líčí drsnou realitu tureckých žalářů, vztahy se spoluvězenkyněmi a mrazivé příhody zpoza mříží. Velmi osobní vyprávění odhaluje osud mladé ženy, která se ocitla v nepředstavitelné situaci, a přesto se nikdy nevzdala svých snů o pomoci druhým.

Knížku možno zakoupit zde:

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/75195181/bojovali-jsme-za-lidskost/