Horní index

Latvie RAF pomáhá obětem válek

Vozidlo Latvie RAF zásobovalo uprchlíky humanitární pomocí okamžitě po skončení bojů o Karabach v roce 2020. Hlavním revírem naší Latvie bylo arménské příhraniční město Goris a dále především město Stepanakert, tehdejší centrum Náhorního Karabachu. Přímo ve Stepanakertu jsme distribuovali pomoc mezi uprchlíky, kteří do města utekli z míst čerstvě obsazených Azerbajdžánem. Latvii jsme našli odstavenou na jedné boční ulici v Goris. Majitelem byl starý pán, který s autem nejel již několik let. Latvii jsme od něj koupili a rychle uvedli do provozu. K účelu jaký jsme potřebovali, tedy distribuce humanitární pomoci, posloužila skvěle. Stálo to hodně oprav a špinavé ruce při každé cestě, avšak nikdy Latvie nezklamala. 

Nyní se zrodil nápad, jak může Latvie, která na nás stále čeká v arménském Jerevanu, nadále pomoci dobré věci. Bohužel, po smrti pana profesora Krčméryho, který byl hlavním patronem naší organizace, projekty trochu zkomírají. Latvie RAF by mohla pomoci. Jelikož se jedná o poměrně unikátní kousek, v České Republice údajně jeden jediný, prodej RAFA může být cesta k získání financí pro naše projekty. Primárně nám jde o pomoc uprchlíkům z Karabachu a pomoc Rojavě. 

Aktuálně plánujeme do Arménie cestu v co nejkratší době, přičemž hlavní cíle jsou tyto následující:

a) Nákup a distribuce pomoci uprchlíkům z nedávno obsazeného území Karabachu, kteří se nacházejí na území Arménie. Plánujeme setkání s naší pracovnicí Asyou, která přes dva roky pomáhala distribuovat pomoc potřebným ve Stepanakertu. Asya s rodinou se po obsazení Stepanakertu sami stali uprchlíky a našli útočiště v Jerevanu. 

b) Vyřídit vše potřebné k převozu Latvie do Česka a převoz zrealizovat. Latvii následně prodat a získat tak prostředky pro Rojavu a Karabach. 

Do Arménie se vypravíme ve chvíli, kdy bude mít naše VOWA dostatek financí k realizaci výše uvedeného. Na realizaci všeho se podílíme samozřejmě i z osobních zdrojů nás členů tak, jako u všech projektů. Aby bylo možné cestu podniknout co nejdříve a rozsah pomoci na místě mohl být co největší, je třeba pomoc i od Vás. Vážíme si jakéhokoli příspěvku, který nám poskytnete prostřednictvím účtu naši organizace, uvedeného následně:

Číslo účtu:          2500982791 / 2010

IBAN:     CZ71 2010 0000 0025 0098 2791

BIC/SWIFT:         FIOBCZPPXXX

Děkujeme Vám všem za podporu a věříme v úspěšné pokračování naši arménské práce v dalším roce!